29 Eylül 2016 Perşembe

Mirsis Teknoloji Yönetimi Süreçlerini tasarlıyoruz...Dijitalleşme, diğer bir ifadeyle dijital dönüşüm, üst düzey yöneticilerin ajandalarında yer alan öncelikli konuların başında gelmektedir.  Hem tüm sektörleri etkileyen Sanayi 4.0 dönüşümü, hem de finans dünyası özelinde yaşanan “fintech” dönüşümü teknolojiyi etkin şekilde yönetebilen firmalar için büyük fırsatlar sunarken, yönetemeyenler için de zor ve sıkıntılı süreçleri beraberinde getirecektir. 

Hemen her gün yeni bir teknolojik gelişmenin yaşandığı günümüzde, teknolojiyi doğru şekilde takip edebilmek, gelişmeleri analiz edebilmek ve teknolojik gelişmeler ışığında ürünleri ve süreçleri dönüştürebilmek; diğer bir ifadeyle dijital dönüşümü etkin şekilde yönetebilmek ancak teknoloji yönetimi süreçleri etkin ve doğru şekilde tasarlamak ve uygulamakla mümkün olacaktır.

Yönetim bilimleri alanında yapılan akademik araştırmalar göstermektedir ki; etkin ve doğru teknoloji yönetimi süreçlerini tasarlayan ve uygulayabilen firmalar, sürdürülebilir rekabet avantajı kazanmakta ve karlılıklarını artırabilmektedir. Teknoloji yönetimi yeteneklerini dinamik süreçler olarak tasarlayabilen ve bu süreçleri ölçümleyerek sürekli iyileştirebilen firmalar; dijital dönüşüm sürecini de en iyi şekilde yöneterek kendilerini geleceğe hazırlayabilen firmalar olacaktır.

Dijital dönüşüm, Sanayi 4.0 ve “fintech” gibi oldukça heyecan verici ama bir o kadar da karmaşık ve zorlu süreçler içeren bu yeni dönemi daha etkin şekilde yönetebilmek amacıyla, Mirsis olarak teknoloji yönetimi modelimizi ve ilgili süreçlerimizi yeniden tasarlıyoruz. Bu çalışmalardan elde edeceğimiz çıktıların, teknoloji yol haritalarının ve dijital dönüşüm tecrübelerinin; birlikte çalıştığımız iş ortaklarımız, müşterilerimiz ve tüm paydaşlarımız için de değerli olacağına inanıyoruz.
 
Dr. Ersin ÜNSAL
Teknoloji Müdürü
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder