12 Aralık 2014 Cuma

Mirsis’te Proje Yönetim Süreci

Mirsis olarak, PMP sertifikalı proje yöneticilerimiz ile CMMI modeline uygun olarak proje yönetimi yapmaktayız. Sürecimiz, işleyişimiz, iletişimimiz ve dokümantasyonumuz standartlara uygun, belli bir düzen içerisinde ilerlemekte ve iç denetim ekiplerimiz tarafından titizlikle denetlenmektedir.

Proje başlangıcından itibaren hiçbir süreç ve dokümantasyon atlamadan titizlikle oluşturulan raporlamalar, bilgilendirme e-postaları ve mevcut durum analizleri ile paydaşlar ve üst yönetim belirli periyotlarda bilgilendirilmektedir. Proje yönetim planlarımız ve diğer yardımcı planlar (iletişim Planı, Risk Planı vb.) özenle hazırlanmakta ve tüm projeler boyunca proje ekiplerine yardımcı olmaktadır.


Başarılı bir proje için kriterlerimiz;
-Projenin belirtilen tarihte bitirilmesi,
-Projenin belirtilen bütçe ile bitirilmesi,
- Proje sonunda, müşteri tarafından istenilen kapsamın ve kalite ihtiyaçlarının sağlanmasıdır.


Proje ekibinden beklentilerimize değinecek olursak;
Proje yönetimi genel bir yönetim bilgisi gerektirir. Genel yönetim kuralları, çalışmaları, kavramları, teknikleri, araçları ve yetenekleri proje yönetimi için temel oluşturur.
Proje ekibi CMMI proje yönetimi ve yazılım geliştirme süreçleri konusunda yetkin bir bilgi birikimine sahip olmalı, kişilere atanan rol ve sorumlulukların zamanında ve beklenen kalitede bitirilmelidir.

Paydaşlarımızla proje yönetim sürecindeki iletişimimizi nasıl sağlıyoruz?
Bu projeden projeye değişiklik göstermektedir. Buna proje başlangıcında iletişim planlaması esnasında karar veriyor; genelde haftalık statü toplantıları, raporlamalar, gerektiğinde yönlendirme komitesi ya da üst yönetim bilgilendirme toplantıları yapmaktayız.

Mirsis Bilgi Teknolojileri


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder