24 Kasım 2014 Pazartesi

Mirsis, Teknoloji Liderlerinin Ödüllendirildiği Geceye Destek Verdi

21 Kasım Cuma aksamı Esma Sultan Yalısı’nda düzenlenen CIO ödülleri gecesinde Mirsis, gümüş sponsor olarak yer aldı. Mirsis Bilgi teknolojileri Kurucu Ortakları Ece Kutlucan ve Gül Düzgider’in katılımıyla gerçeklesen ödül töreninde; teknolojinin liderleri  bağımsız bir jüri tarafından değerlendirildikten sonra En Yenilikçi CIO, Kamu CIO’su, Geleceğin IT Liderleri ve IT’de Kadın Liderler kategorilerinde ödüllendirildi.

Mirsis Bilgi Teknolojileri kurucu ortaklarından Gül Düzgider’in de ödül verdiği gecede, 2015’te kurumları değiştirecek teknolojiler ve şirketlerin iş yapış biçimlerini dönüştürecek gelişmeler tartışıldı.
Geceye katılım sağlayan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Tayfun Acarer “Türkiye’nin 2023 vizyonu oldukça iddialı. Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan herkes bu vizyona ulaşmak için elinden geleni yapıyor. Bilişim sektörünün hedefi çok büyük. ICT denilen alanda iletişim ile birlikte bilgi teknolojileri yer alıyor.

Türkiye, 200’den fazla üniversitesiyle çok genç ve hızlı düşünen bir ülke. Ar-Ge’nin ve BT’nin olanaklarından yararlanmanın en uygun olduğu herhalde dünyadaki ilk üç ülkeden birisi Türkiye. Bilişim yöneticilerine bu konuda büyük bir rol düşüyor. Sektör inanılmaz bir şekilde gelişiyor. Fırsatlar bilişimde.” diyerek Türkiye’de bilişim sektörünün ne denli gelişmelere açık     ve fırsatlarla dolu olduğunu vurguladı.

Geceye ev sahipliği yapan Dünya Şirket Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erdem Top ise yaptığı konuşmada: “Dünya Grubu olarak hem bilişim yayınlarımız ve hem de 30 yılı aşkın süredir iş dünyasının profesyonellerine rehberlik eden gazetemiz ile teknolojideki değişimin takipçisi olduk. Anadolu toplantılarımızda bu bilgiyi ve değişimin gücünü ülkemizin farklı köşelerinde anlatmaya çalıştık. Teknolojinin gücünü, kurumların dönüşümüne katkısını anlatmaya ve yaymaya devam edeceğiz." diyerek bilişim teknolojilerinin nabzını tutmaya devam edeceklerini belirtti.  Hiç yorum yok:

Yorum Gönder