9 Haziran 2014 Pazartesi

Kod Yazmaya İlgi mi Duyuyorsunuz?

Kod yazabilme ve anlama yetisi her geçen gün giderek değerlenmektedir. Yetenekli geliştiriciler için kod yazabilme ve okuyabilme özelliği vazgeçilemez bir yeti niteliğinde. Codecademy Ruby, Python ve JavaScript gibi programlama dillerinin öğrenilmesi için eşi benzeri bulunmaz bir fırsat niteliğinde olan ücretsiz bir platform oluşturdu. Dersler oldukça çok, ulaşılabilir, anlaşılabilir ve modern. Yetenekli geliştiricilerin gelişimlerinin takibi, paylaşımı ve karşılaştırılması için de bağımlılık yaratan bir sistem sunuyor.
24 milyon kullanıcıya sahip olan Codeacademy, giderek büyüyerek radikal yapısında bir takım değişikliklere gitmeye hazırlanıyor. Ekran tasarımları, renkleri ve uyumlu şekilde aralara serpiştirilmiş deniz mavileri ile siteyi son moda ve canlı bir hale getirerek, web sayfasını kullanıcılarının tüm boş zamanlarını geçirmesini isteyeceği bir yer haline getiriyor.
Kaydolmak ise bir o kadar kolay. Facebook, Google ve Twitter hesaplarınız üzerinden kaydolabileceğiniz gibi özel e-posta adresiniz ile de sisteme giriş yapmak mümkün. Eğer bu alana ilginiz var ve geliştirmek istiyorsanız sadece kaydolmanız yeterli. Codecademy size tüm süreci göstermek, kod parçaları ile nasıl deneyler yapılır, sayfaların değişik bölümleri nasıl eklenir, nasıl çıkarılır ve dünyanın her yerindeki web geliştiricilerinin kullandığı ortak terimleri öğretme konusunda söz veriyor. Üstelik öğrenmek istediğiniz projelere Learn (Öğren) sekmesinin altından ulaşarak buradan yeni programlama dilleri ve kursları seçebilirsiniz.

Detaylı bilgi için http://www.codecademy.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder