24 Nisan 2014 Perşembe

Notre Dame İstanbul'da

Victor Hugo’nun ‘Notre Dame de Paris’ adlı romanından uyarlanan aynı isimli müzikal İstanbul Zorlu Center’da sahnelenecek.

Dünya Edebiyatının klasikleri arasında yer alan NotreDame’ın Kamburu (Notre Dame de Paris), 22 Nisan-4 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Zorlu Center PSM’de sahnelenecek. Bilindiği üzere 1998 yılında ‘Notre Dame de Paris ilk kez aynı isimle Paris’te sergilenmişti. Kadrosunda tanınmış Fransız sanatçılar; Garou (Quasimodo), Helene Segara (Esmeralda), Daniel Lavoie (Frollo), Patrick Fiori (Phoebus) ile sahneye aktarılan eser, o dönem müzikleri ve rejisiyle büyük ses getirmişti.

Notre Dame de Paris müzikali, 22 Nisan'dan itibaren İstanbul'da aynı isimle, orijinal rejisi ve müzikleriyle, İngilizce olarak sahnelenecek. Dünyada en çok bilet satışına sahip prodüksiyon olma özelliğiyle Guinness Rekorlar Kitabı'na giren müzikal, edebiyat tarihinin en romantik aşk hikayelerinden de biri.

Hafta sonunu için planlarınızı henüz yapmadıysanız bu etkinliği size ve sevdiklerinize önerir, keyifli seyirler dileriz.


                                             Etkinlik Takvimi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder