20 Şubat 2014 Perşembe

Mirsis Bilgi Teknolojileri CMMI-SVC+SSD L3 Seviyesinde Başarı Sağlayan İlk Türk Şirketi

2008 de kurulan, 2011 yılında Allworld Network sıralamasında Türkiye’nin en hızlı büyüyen 10 . şirketi, 2012 yılında Bilişim 500‘ de kendi kategorisinde 12. şirketi seçilen Mirsis Bilgi Teknolojileri, bilişim teknolojileri konusunda, farklı sektörlerin ve her ölçekteki işletmenin özgün ihtiyaçlarına cevap veren ürün ve hizmet ağı ile, yazılım, danışmanlık ve iş geliştirme alanlarındaki deneyimlerini CMMI L3 ile üst seviyeye yükseltmiştir.

4 Şubat 2014 - Mirsis Bilgi Teknolojileri Danışmanlık Hizmetleri’nin CMMI Enstitüsü’nün Yetenek Olgunluk Modeli (CMMI) 3. seviyede değerlendirildiği açıklanmış ve değerlendirme QAI INDIA LIMITED tarafından gerçekleştirilmiştir.

CMMI; Carnegie Mellon Üniversitesi’nde endüstri üyeleri, hükümetler ve Yazılım Mühendisliği Enstitüsü (SEI) tarafından 20 yıldan fazla sürdürülen çalışmaların bir sonucudur ve verimli süreçlerin kritik bileşenlerinin iyileştirilmesi ile organizasyonların performansının en yüksek seviyede arttırılmasını sağlayan bir süreç iyileştirme yaklaşımıdır. Olgunluk seviyesi 3 seviyesinde süreçler en iyi şekilde karakterize edilmiş ve anlaşılmış, standartlar, prosedürler,araçlar ve metodlar tanımlanmıştır. Olgunluk Seviyesi 3’ü referans alan organizasyonun standart süreç setleri belirlenmiş ve sürekli olarak iyileştirilmektedir.

Mirsis CMMI-SVC+SSD‘yi Türkiye’de ilk alan bilişim firması olarak, aynı zamanda süreçlerine kattığı  ISO standartları da dahil ,hizmet kalitesini kanıtlamış olmanın verdiği güç ile sunduğu ürün ve hizmet çözümlerinde, kaliteyi ön planda tutarak, sektöründe hızla büyümeye devam edecektir.


https://sas.cmmiinstitute.com/pars/pars_detail.aspx?a=21752

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder