25 Kasım 2013 Pazartesi

Mirsis Bilgi Teknolojileri, 17.İç Denetim Kongresinde Etkinlik Sponsoru Olarak Yer Aldı…

Danışmanlık hizmetleri ve kurumsal yazılım çözümleri ile bilişim sektörünün önde gelen firmalarından biri olan Mirsis, 11-12 Kasım tarihlerinde Türkiye İç Denetim Enstitüsü tarafından Swissôtel Bosphorus’da gerçekleşen 17.İç Denetim Kongresi’nde etkinlik sponsoru olarak yer aldı.

IIA (Uluslararası İç Denetçiler Enstitüsü) eski başkanı Gunther Meggeneder, Risk Yönetimi Enstitüsü Onur Üyesi Norman D. Marks ve The Risk Management Association (Risk Yönetim Derneği) üyesi ve ECIIA (Avrupa İç Denetim Enstitüleri Birliği) eski başkanı Jean-Pierre Garitte’nin konuşmacı olarak katıldığı etkinlik; “İç Denetim ve Risk Yönetiminin Sinerjisi ile Kurumsal Yönetimde Değer Yaratmak” teması ile yapıldı.

Meslek profesyonelleri, akademisyenler ve iş dünyasından önemli isimlerin katıldığı kongrede, risk esaslı denetim planlaması ve raporlaması, reel sektörde alacak riskinin yönetimi, suiistimal riski ve analitik yaklaşımlar, risk yönetiminin denetimi, sosyal medya riski ve denetimi, bilgi sistemleri uygulamalarında iç denetim ve iç denetimin yarattığı katma değerin ölçümü konularında oturumlar düzenlendi.

Mirsis ürün ve hizmetlerinin tanıtıldığı etkinlik standı tasarımı ile dikkat çekti. Mirsis’e ait stantta iç denetim otomasyonuna yönelik Autocontrol ürününe yer verildi. Bunun yanında;  AuditSM3, Audit T, Mastool şeklinde sıralanan denetim ürünleri de mevcut olup, bu ürünler de kongre katılımcıları tarafından ilgiyle incelendi.
AutoControl, standartlar ile kurum politikalarını karşılaştırır. Kurum süreçlerindeki finansal, operasyonel ve diğer risklerin belirlenmesi, kontrol eksikliklerinin ve hataların ortaya çıkarılması konusunda önemli bir role sahiptir. AutoControl ile kurumlar, Uluslararası İç Denetim Standartları ile uyumlu, katma değer yaratan, etkin bir iç denetim fonksiyonunu hayata geçirme fırsatı elde ediyor. Mastool, Bağımsız denetime yapılan raporlamaların önemli bir parçası olan Yönetim Beyanı Raporlamasına yöneliktir.
Kurum için bağlayıcı olan politika, ve prosedürleri ile standartların uyumu kurumun sürekliliği açısından kilit öneme sahiptir. Audit SM3,  kurum politikalarının, standartlar doğrultusunda olgunluğunu takip etmeye yönelik denetim ürünüdür. Diğer bir denetim ürünü Audit T; kontrol ve bulgu takibi yaparak bunları ilgili birimlere raporlamaktadır. Tüm bu ürünlerle, Mirsis denetime farklı açılardan çeşitli çözümler sunmuştur.
Türkiye İç Denetim Enstitüsü tarafından her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen kongrede sponsor olarak yer almanın önemini vurgulayan Mirsis Genel Müdürü Gül Düzgider, “Burada denetime çok farklı açılardan bakıp, tüm katılımcıların deneyimlerini paylaşıp, dünyanın önde gelen denetçileriyle bir araya geldik. Aynı zamanda meslek profesyonellerini daha yakından tanıyarak, denetime olan bakış açımızı, bu konudaki ürünlerimizin işleyiş yapısını kendilerine aktarma fırsatını yakaladık.  Biz bu  ürünleri oluştururken, beklentileri tam anlamıyla karşılayacak bir sistem planladık. Denetim konusu pek çok farklı perspektiften bakmayı gerektiriyor. Bizde deneyimlerimizden yola çıkarak bu çoklu bakış açısını yakalamaya ve kurumlara değer katan çözümler üretmeye çalıştık.
Amacımız denetimin tüm aşamalarında denetimin planlanmasından , yürütülmesine , raporlamadan takibine kadar deneyimlerimizi ve sektörel uzmanlıklarımızı değer olarak sunmak” dedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder