11 Eylül 2013 Çarşamba

Süreçleriniz BDDK ve diğer mevzuatlara uygun mu?


Mirsis ‘in Audit SM3 Standartlara Uyumluluk Modeli adı altındaki ürününe ait özellikleri ve faydalarını sizler için araştırdık.
Bilindiği üzere bankalar süreçlerini, Bankacılık Kanunu ve bu kanun uyarınca BDDK tarafından hazırlanan mevzuatlara uyumlu olarak yönetmekle yükümlüdür.
 
Audit SM3,  kurum tarafından uygulanan politikaların ulusal ve uluslararası standartlar ile uyumlu olarak yürütülmesini  takip etmek amacıyla hazırlanmış bir ürün olduğundan BDDK kriterlerine uygun süreç yönetimi yapılmasını sağlaması açısından önemlidir.
 
Ürün, şirket içinde tanımlanan politikalar ile standartları karşılaştırır ve yapılan analiz sonucunda eksiklikleri ortaya koyar. Bulguların giderilmesi için eylem planının oluşturulması ve uygulanmasının izlenmesine yardımcı olur. Bununla birlikte, düzenli iç denetimleri ve takibini kolaylaştırır ve dış denetimlerden önce düzeltilmesi gereken açık noktaların belirlenmesini sağlar.
 
Audit SM3 Kimlere Yöneliktir?
 
İç kontrol, risk yönetim ve iç denetim sistemlerinin etkinliğini ve yeterliliğini devam ettirmeyi hedefleyen bankalar, hastaneler ve fabrikaların yanı sıra standart takibi yapan her kurum/kuruluş/marka bu uygulama ile politikalarının standartlar doğrultusundaki olgunluğunu takip ederken kendi iç denetimlerini de organize edebilirler.
 
Anahtar Faydalar
 
İyileştirici Aksiyonların Takibi
• Standartlara Uyum Olgunluk Seviyesi
Raporlama
• Yönetim Özeti Hazırlama
 
Daha fazla bilgi için www.mirsis.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.
 

 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder