9 Nisan 2013 Salı

Bilgi Teknolojileri Alanındaki İhtiyaçlarınızı Mirsis ile Sağlayın...


Mirsis Bilgi Teknolojileri, Sistem Sürekliliği ve Yönetimi hizmeti içinde yer alan sistem sanallaştırma, kiralama, barındırma, hosting, felaket kurtarma, IPTv ve CDN hizmeti ile esnek, yedeklenebilir, erişimin kolay ve hızlı olduğu, ekonomik bir iş modeli sunuyor.
Mirsis tarafından sunulan sistem sürekliliği ve yönetimi hizmetleri aşağıdaki şekilde gerçekleştiriliyor.
*       Sistem Desteği ve Sanallaştırma, Uzman Mirsis kadrosu, kurumların kendi sistemleri ile ilgili ihtiyaç duydukları tüm sanallaştırma ve destek hizmetlerinin danışmanlığını, sürekliliğini ve desteğini sağlar.
*       Sunucu Kiralama, veri merkezinde Mirsis’e ait sunucuların müşterilere kiralanması şeklinde yapılır. Bu durumda tüm teknik alt yapı Mirsis tarafından karşılanır.
*       Co - Location ( Sunucu Barındırma ) hizmetinde, kuruluşların sahip olduğu sunucular veri merkezlerine getirilir ve burada sunucu tipine göre konumlandırılır. İşlemler veri merkezi tarafından sağlanan elektrik ve internet hizmeti ile gerçekleştirildikten sonra kuruluşa ait sunucu yayın hayatına başlar.
*       Hosting, hizmetinde kurumların dış dünyaya açılmasında için gerekli olan, web sitesi ve e-mail gibi temel ihtiyaçları karşılanır.
*       Felaket Kurtarma ( Disaster Recovery ), hizmetinde kurumlar için kritik olan bilgi, belge ve hizmetlerin, bir felaket anında sekteye uğramaması ve hizmetlerinin devam edebilmesi için gerekli alt yapı ve destek sağlanır.
*       CDN, yüksek erişilebilirlik ve trafik ihtiyacınızın olduğu, özellikle video streaming ( video yayınlama ) alanında sağlanan hizmettir. Bu hizmet, kullanılan dağınık sistemler ve “kullandığın kadar öde” modeli ile dünyanın çeşitli noktalarındaki veri merkezleri üzerinden kesintisiz olarak sunulur.
Mirsis Bilgi Teknolojileri Sistem Mimarı Nusret Büyükçelebi,  KOBİ ve büyük kurumların bilişim teknolojilerine yapacağı yatırımların maliyetlerini azaltarak, kaliteli ve sürekli bir hizmete nasıl sahip olabileceklerini, şu şekilde sıraladı:
*       Maliyetlerde Düşüş, Mirsis veri merkezleri yüksek hızlı internet ve diğer tüm hizmetleri kurumlara daha az maliyet ile yüksek kalite ve hızda sunar. Bu sürekli hizmetin yanında, kurumlar; donanım, yazılım ve insan kaynağı maliyetlerini de en aza indirgerler.
*       Yedeklilik ve Süreklilik, Mirsis veri merkezinin yedekli elektrik, internet, soğutma ve diğer tüm teknik altyapısı, alınan hizmetin sürekli ve kesintisiz olmasını sağlar.
*       Yazılım ve Donanım Tedariki, Sunucu ya da network araçları için gerekli olan yazılım ve donanımların temininin Mirsis tarafından yapılmasıyla, firmalar ihtiyaçlarını karşılayacak en uygun donanım, yazılım ve desteğe sahip olurlar.
*       Güvenlik, Veri merkezlerinde, olması gereken standartların başında yer alan fiziksel güvenliğin Mirsis tarafından sağlanması, kurumlara bu alanda da maliyet tasarrufu sağlar. Güvenliğin, çift yönlü olarak sağlandığı bu sistemlerde, hem siber saldırılar hem de kişilerin yarattığı güvenlik açıklarının önüne geçilmesi hedeflenir.
  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder