4 Mart 2013 Pazartesi

Mirsis Finans ve Bankacılık Platformunda


Bu yıl yedincisi düzenlenen Finans ve Bankacılık Platformu’nda yer alan Mirsis, sektöre sunduğu ürün ve hizmetlerin tanıtımıyla dikkat çekti.

Mirsis, 26 Şubat’ta Grand Cevahir Otel’ de İnterpromedya  tarafından  düzenlenen Finans ve Bankacılık Uygulamaları platformunda sponsor olarak yer aldı.

 

Platform genelinde Finans ve Bankacılık alanındaki gelişmeler, teknolojik uygulamalar, mobil bankacılık uygulaması ve veri entegrasyonu gibi konular hakkında sunumlar  yer aldı.

Mirsis Proje Yönetim Ofis Müdürü Yalçın Eskitoros’un konuşmacı olarak yer aldığı panelde birlikte büyüyen sektörler olan finans, bankacılık ve teknoloji konularına değinildi.

Eskitoros,  danışmanlık hizmeti veren kurumlara müşteri istek ve ihtiyaçlarının en iyi şekilde analiz edilmesi, sürecin profesyoneller tarafından yönetilmesi gerektiği gibi önerilerde bulunurken, Mirsis’te bu sürecin nasıl yönetildiğini şu cümleler ile açıkladı: “Mirsis’de Kurumsal Süreç Analizi çalışması yapıldı, bunu takiben belgelendirme sürecine girdik, ISO belgemizi aldık, CMMI yolunda ilerliyoruz. Tabi süreci kurmak yeterli olmayıp, sıkı takip yapmak da gerekiyor. Bunun için de içeride süreçlere, bizim yoğurt yiyişimize uygun otomasyon gerçekleştiriyoruz. Fazlı projemiz bunun için, bu proje ile süreçlerimizi yönetebileceğimiz hızı ve verimliği sağlayacak bir alt yapı kurma hedefindeyiz.”

Öğleden sonraki oturumda ise Mirsis Kalite Direktörü Ayşe Kızılışık tarafından Bilişimci Gözüyle Ölçme konulu sunum yapıldı. Sunumda neden ölçmeliyiz, nasıl ölçmeliyiz ve proje yönetiminde ölçme konularında katılımcılara bilgiler verildi.

 
 Kızılışık, ölçme değerlendirme çalışmalarının neticesinde ölçümlerin süreç iyileştirmeleri için iyi birer araç olduğu, kriterlerin basit ve yalın olması gerektiği ve kurum hedeflerine doğrudan katkı sağlayacak göstergelerin önceliklendirilmesi konularına değindi. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder