23 Temmuz 2012 Pazartesi

Commtouch Anti-Spam Enterprise Gateway

Commtouch Anti-Spam Enterprise Solution, endüstrinin en çok güvenilen anti-spam çözümüdür. Anti-spam konusunda benzeri olmayan çözümler sunar; %97’nin üzerinde spam yakalama, sıfıra yakın(1/27,900) false pozitif oranı ve herhangi bir büyüklükteki network yapısına kolay ve mükemmel entegrasyon.


Commtouch sahip olduğu teknoloji sayesinde spam problemine karşı çok etkili bir çözüm getirir. IDC tarafından sektörde gerçek zamanlı olarak yeni spam ataklarını algılayabilen ilk teknolojiye sahip ürün olarak bildirilmiştir. 30 dakika gibi kısa bir sürede kurulabilir. Sahip olduğu 10.000.000 adet spam database’i sayesinde hemen çalışmaya başlar ve kurulur kurulmaz spam filtreleme işlemini yerine getirir. Saniyede 20’den fazla mesaj ile mükemmel performans sağlarken, dünyanın herhangi bir yerinde yeni bir spam hareketine karşı sisteminiz, spam hareketi başladıktan 3 dakika sonra koruma altında olacaktır. Dil ve format bağımsız koruma sağlar.

Commtouch sistem yöneticilerine tüm şirket için geçerli olacak anti-spam politikaları yaratma olanağı sağlar. Kişisel karantina ile her bir kullanıcı için birer karantina klasörü oluşturup, bu kullanıcıya gelen spam mailleri burada saklar. Kullanıcıya karantina klasöründe bulunan spam mailleri belirli aralıklarla e-mail olarak raporlar. Kullanıcı kendisine gelen bu rapor aracılığı ile spam klasöründe tutulan e-maillerini takip edebilir, istediklerinin kendisine iletilmesini veya karantina klasöründen silinmesini sağlayabilir. Her kullanıcı bir web arayüzü aracılığı ile kendi karantina klasörüne logon olabilir, kendisine ait white ve black listler oluşturabilir. Hangi mail sunucusuna veya mail istemcisine sahip olduğunuz farketmez.

En önemlisi ise ağınıza kurduğunuz Commtouch anti-spam ürünü Commtouch Remote Dedection Center ile haberleşir. Dünyanın değişik backbone’larında bulunan sniffer’lar aracılığı ile spam hareketini ve spam outbreak’lerini izleyen Commtouch Remote Detection Center, sınıflandırmasını yaptığı bu bilgileri ağınızda kurulu olan Commtouch Enterprise sunucusuna bildirerek gerçek zamanlı (real-time) anti-spam koruması sağlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder