23 Temmuz 2012 Pazartesi

Acunetix

Dünyanın En İyi Web Güverlik Açıkları Tarayıcısı!
Web uygulamaları özel olarak yazıldıkları için tam bir test ortamından geçmemektedir. Acunetix Web Vulnerability Scannerile bu test ortamını hazırlayabilir ve web uygulamasını saldırılara karşı koruyabiliriz.

Web uygulamalarında ufak bir kod hatası, web uygulamasının zarar görmesine hatta web servera izinsiz erişime neden olmaktadır. Saldırganlar genel olarak ufak kod hatalarını değerlendirerek sisteme girmektedir. Herhangi bir hatadan oluşan SQL, RFI, XSS yada AJAX açıklarından yararlanarak sisteme sızmaya çalışmaktadır. Acunetix Web Vulnerability Scanner; dynamic oluşturulan web uygulamalarındaki güvenlik açıklarını tarayarak bir rapor halinde bize bildirir. Bu sayede web uygulamasındaki herhangi bir kod hatasını düzelterek oluşabilecek bir saldırıyı engellemiş oluruz.

Acunetix Web Security Scanner

Acunetix Web Vulnerability Scanner sadece web uygulamalarını denetlemekle kalmamakta, aynı zamanda web uygulamasının bulunduğu server’ı da tüm saldırı yöntemlerine göre denetlemektedir. Serverda bulunan güvenlik açıklarını bize belirtmektedir. Kendi Crawler’ı ile bize web server tipini ve dilini göstermektedir.

Acunetix, web uygulamasındaki tüm ajax, js, flash, resimleri ve ulaşılamayan sayfaları bize göstermektedir.

Günler Süren Güvenlik Taramalarını 10 Dakika’da Yapın:
Web uygulamaları yüzlerce kodlardan oluşur. Bunların hepsini kontrol etmek istediğimizde zamanımızın büyük bir bölümünü sadece bu test ve kontrol işine ayırmamız gerekmektedir. Acunetix Web Vulnerability Scanner ile günler süren güvenlik testlerini 10 dakika gibi kısa bir sürede yapabilirsiniz.

Tüm Kodlama Dillerinin Güvenlik Açıklarını Tarar:
İhtiyaçlara göre web uygulamaları bir kaç dille yazılabilir (ASP, PHP, ASP.NET, CFM). Acunetix Web Vulnerability Scanner ile tüm kodlamalarda var olan ve güvenlik tehlikesi yaratabilecek kırılganlıkları bize bildirir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder