27 Haziran 2012 Çarşamba

Finans Alanında Bilişim Teknolojilerindeki Yeni Eğilimler


Günümüz teknolojisinde cihazlar arası entegrasyon  sağlanmış, web uygulamaları sayesinde etkileşim artış durumda. Ülkemizde de özellikle finans ve telekom sektöründe teknoloji kullanımı oldukça iyi. Kartlı uygulamalar ve bunlara bağlı bütünleşik ödeme sistemleri yaygınlaşmakta. Bu alanlarda fark yaratabilmek için teknolojiyi iyi kullanılmalı. Mobil finansal sistemler, NFC uygulamaları terimleri gittikçe daha fazla duyulmakta. Artık daha büyük datalarla çalışılmakta. Veritabanları zetabyte birimi ile ölçülebilir durumda.   Bu büyüklükteki dataları proses edecek altyapıların, müşteriye kullanım kolaylığı sağlayak uygulamaların olması gerektiği gerçeği kaçınılmaz. Bu gelişmeye paralel, sistem, ağ ve veri  güvenliğinin önemindeki artışı da belirtmek gerekir. Bu yoğunluktaki iş hacmini sağlayabilmek için de dışkaynak kullanımında artışın gözlenmesi  beklenmekte.  
Çoklu iletişim kanalları hizmette çeşitliliği sağlamakta. Kurumlar yeni teknolojier ile değişen iş ihtiyaçlarına daha hızlı cevap verebilme yeteneğine sahip oluyorlar, bu da onlara performans avantajları  getiriyor. Yönetim ve operasyon maliyetlerinde tasarruf sağlanmakta, bu tasarruflar doğru yatırım alanlarına uygulanarak  rekabet gücü artmaktadır. Bunların  neticesinde, verimlilik ve hizmet kalitesinde  artış görülmektedir.


Mirsis olarak vizyonumuzu finans sektörünün değişen ve gelişen ihtiyaçlarına göre belirliyoruz. Örneğin; Hizmet sürekliliği, risk kontrolleri, yasal zorunlulukların otomasyonu. Nakit akışının sürekliliği için olağanüstü durumlarda devreye girecek EFT sistemi,  denetim bulgu takibi ve raporlaması, Basel II, yasal raporlamalar konusunda geliştirdiğimiz ürünler ve danışmanlık hizmetlerimiz bu konulara çözümü hedeflemekte.

Kurumlar vizyonlarında olan gelişmeleri gerçekleştirebilmeleri  için de yetenekli ve inovatif çalışan istihdamı  sağlamaya çalışıyoruz, Bu hizmeti gerek dışkaynak olarak , gerekse norm kadro olarak sunabiliyoruz. Esnek büyüyebilme ve domain bilgisine sahip işgücü sağlama  kurumlara sağladığımız hizmetler arasında.  

BTHaber Platform Finans ve Bankacılık etkinliğini, sektörde bir buluşma noktası olduğunu görmekteyiz. Finans ve Bankacılık alanının ürünlerinin temelini teknoloji oluşturuyor. Teknolojisini geliştiren, finans ve bankacılık kurumu bu pazarda rekabet avantajını gösterebiliyor. Bu konuda gelişimin en temeli doğru projeler, doğru kaynak ve bunların yönetimi geliyor. Değineceğimiz konu başlıkları Bilişimde Doğru Kaynak Seçimi, Bilişimde Dış Kaynak Kullanımında Yeni Eğilimler, Dış Kaynaklardan Yararlanmak ve Yönetmek, Alınan Servislerin Ölçülmesi ve Değerlendirilmesi olacaktır...


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder