22 Mayıs 2012 Salı

TCMB KAS EFT sistemine entegre


Geliştirmekte olduğumuz KAS-WAY ürünü ile bankanızın Yeni (Elektronik Fon Transferi) EFT Platformu ile iletişimini biz sağlıyoruz.

TCMB tarafından yürütülen ve son aşamaya gelen EFT Sistemi Değişikliği çalışmaları kapsamında veri iletişiminde ve mesaj içeriklerinde önemli değişiklikler bulunmaktadır. Yeni sisteme geçişin amacı, işlevleri, özellikleri, mimarisi, ve geleceğe dönük beklentiler kamuoyuna açıklanmış olup, geçiş planlarına uygun olarak bankaların çalışmalarını tamamlamaları beklenmektedir.

TCMB EFT Merkezindeki işleyiş de değişmekte, yeni nesil ödeme sistemlerine (EFT3 – PÖS – EMKT2, İHS, ADUP2) geçilmektedir.

Bugüne kadar Aktarıcı Bilgisayar (RC) tarafından gerçekleştirilen görevler Yeni EFT Sistemine geçiş ile birlikte Mirsis tarafından geliştirilen KAS - WAY tarafından yerine getirilecektir.

KAS - WAY platformu;
Bankanız bünyesinde görev yapacak,
Bankanızın EFT Mesajlarını TCMB KAS (Katılımcı Arayüz Sistemi)’a ve TCMB KAS’dan aldığı mesajları da Bankanız sistemine iletecek,
TCMB EFT Sisteminde kesinti durumlarında EFT mesajlarınızın EVAS’a aktarımını sağlayacak,
Bankanızın tercihine göre mesaj doğrulaması hizmetini de verebilecek,
 şekilde tasarlanmıştır.

KAS - WAY, tek tek ve toplu mesaj gönderimini sağlayacak şekilde geliştirilmiş olup, yönetimini kolaylaştıracak parametre tablosunu da içeren Yönetim Ekranları ile sunulmaktadır.Detaylı Bilgi İçin Bize Ulaşın 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder