15 Şubat 2012 Çarşamba

Mirsis 2012’ye de hızlı girdi


Mirsis, son dönemlerde sektörde ismi en çok duyulan şirketlerden biri. Oldukça dinamik bir şirket olarak yoluna devam Mirsis’in kurucu ortakları Gül Düzgider ve Ece Kutlucan ile konuştuk.


2010’u 130 kişilik bir ekiple ve 6.6 milyon liralık ciroyla tamamladıklarını açıklayan Gül Düzgider, 2011’i ise 163 kişi ve 9.8 milyon lira ciro ile kapadıklarını belirtti. Yüzde 148 ile büyüdüklerine dikkat çeken Düzgider “Hedefler tuttu. 2012’de 229 kişiye ve 16.47 milyon lira ciroya ulaşmak istiyoruz. Yüzde 168 cirosal büyüme hedefledik. 2013’te 285, 2014’te 330, 2015’te ise 363 kişi olmak istiyoruz. 2015 ciro hedefimizse yaklaşık 29 milyon lira. 2010’da Yapı Kredi projesi kilometretaşımız idi. 2011’de Akbank ödemeler projesi önemli bir projeydi. Yeni bir hizmet alanı olarak test hizmeti Akbank’ta başladı. 2011’de mevcut müşterilerimizle işlerimizi derinleştirmek istedik. 2011’de mobil alanda da yatırım yaptık. Mirsis için yeni bir alandı, mobil tarayıcı konusunda bir uygulama çıkartıldı. Bu alana odağımız bu yıl da devam edecek” dedi.
Kalite yolculuğu başladı
Geçen yıl CMMI belgelendirme sürecine girdiklerini söyleyen Düzgider, bu konuda bir yıldır denetim şirketiyle ilerlediklerini, üç aylık periyodlarda kontrol altında olduklarını kaydetti. Bu yıl içinde belgelerini alacaklarına değinen Düzgider, “Uluslararası iş modellerinde bu belgeyi kullanmayı hedefliyoruz. 2011’de mevcut uygulamalarımızda istek bazlı geliştirmeler yaptık. Finans sektöründe olağanüstü durum EFT sistemini çalıştırma platfromunda geliştirdik, ağ geçidi haline getirdik. NFC çalışmalarımız oldu. Eğlence ve teknolojiyi birleştiyoruz. Mobil finansal sistemlerini inceledik. Dünyadan referanslara da baktık, Birkaç başlık gördük, para transferi, mobil tarayıcı gibi. Lokasyon bazlı servisler var. Tüm bu başlıklar üzerinden detaylı fizibiliteler yapıyoruz ve ihtiyaçları da araştırıyoruz” şeklinde konuştu.
Ece Kutlucan ise finans sektöründe beş yeni kurumsal müşterinin yolda olduğunu açıkladı. Bu müşterilerin taleplerini karşılamak üzere çalışmaya başladıklarını belirten Kutlucan, hem ürün hem hizmet bazlı çalışmalar yapacaklarını söyledi.


Kutlucan, “Hedefleri ekiple birlikte belirleme vizyonumuz var. Önümüzdeki aylar içinde çalıştaylarımız olacak. Hedefleri çalışanlarla belirleyeceğiz. Mirsis Akademi adında yeni bir oluşuma geçtik. Bilgi birikimimizi paylaşacağız. Sistem dışkaynağı tarafında da hedeflerimiz var. Birikimimizi dışkaynak modelinde şirketlere vereceğiz.

BTHaber Sayı:858

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder