29 Eylül 2011 Perşembe

Eylül '11 BTHaber - Telekom

Bu ay çıkan BTHaber - Telekom ekinde Mirsis, telekom sektörüne yönelik hedeflerini açıkladı:

Mobil teknolojilerin bireylerin ve iş dünyasının, yaşam ve iş yapma tarzını değiştirdiğinin, hepimizin de bu değişimin birebir içinde olduğumuzun farkındayız.  Önümüzdeki dönemde telekom sektörü hedeflerimiz;  sektörün iş ihtiyaçlarını karşılamak üzere yazılım geliştirme, entegrasyon, test hizmetleri vermek ve beraberinde mobil dünyada bireylere yönelik global ürün ve servisleri pazara sunmak olacaktır.

Telekom sektöründe mobil erişim ihtiyaçlarının ve alışkanlıklarının giderek arttığını, bu servislerin bulut ve yönetilen servisler olarak sunulduğunu,  akıllı cihazlar ve tablet uygulamalarının giderek geliştiğini görüyoruz. Sektörün yaşadığımız yakınsama eğilimi ile artık her boyuttaki tanımlarını yeniden gözden geçirmemiz gerekiyor.  Ürün tanımlarının iç içe geçtiği, hedef kitlelerin ve potansiyel müşterilerin kimi zaman el değiştirdiği bir dönemdeyiz.  Böyle bir dönemde teknoloji çözümleri üreten bir yazılım firması, kısa bir zamanda internet girişimcisi veya telekomunikasyon hizmetlerinde bir katma değerli hizmet sağlayıcısına dönüşebilmekte.  Medya firmaları hizmetlerini internet hizmetleri ile birleştirerek sunmakta ve internet firmaları teknolojik ortamların değişmesiyle medya pazarında oyuncu olarak yer almakta.

Bizde bu dönüşümün içinde mobil iletişimin gücüne inanıyoruz, global pazarda oyuncu olabilecek, inovasyonu yakalamış ürünler geliştirmeyi hedefliyoruz. Sektörde yer aldığımız güç ve sahip olduğumuz birikim ile bulunduğumuz konuma göre “doğru zamanda, doğru innovasyon” girişimlerini destekliyor olacağız. Müşterilerimizden, diğer dış paydaşlarımızdan ve çalışanlarımızdan gelen her türlü fikire açığız. Teknoloji inovasyonu inancıyla,  Browse2Go adında cloud tabanlı bir mobil browserı, iPhone ve iPad kullanıcılarına özel bir ürün olarak geliştirdik ve çok yakın zamanda lansmanımızı gerçekleştireceğiz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder